شغل رضایت‌بخش؛ چگونه به شغل‌مان عشق بورزیم؟

رضایت شغلی چیست؟

شغل رضایت‌بخش چیست؟ انتظاری که این روز‌ها از یک شغل داریم بسیار فراتر از یک امنیت مالی است. ما می‌خواهیم این شغل به زندگی ما معنا دهد و همچنین به منزلت اجتماعی ما کمک کند. اما گاهی اوقات انتظار ما از کارمان بیش از اندازه است. بسیاری از اوقات باید دلیل عدم رضایت‌مان از زندگی را  در جای دیگری جست و جو کنیم. در روابط عاطفی یا در گذشته‌مان. ممکن است ما بخواهیم با کار خلا‌های دیگری در زندگی‌مان را پر کنیم. خب در این صورت چه کاری باید انجام داد؟ این ویدیو از  سری ویدیو‌های “مدرسه زندگی” به موضوع شغل رضایت‌بخش می‌پردازد. اینکه چگونه به شغل‌مان عشق بورزیم.

عوامل موثر بر رضایت شغلی؛ آنچه در این ویدیو با آن آشنا می‌شویم

چرا رضایت شغلی مهم است؟

در واقعیت، وقتی نوبت به انتخاب شغل می‌رسد، سه اولویت دیگر ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ما نیاز به پیدا کردن شغلی داریم که نه تنها به اندازه کافی برای پوشش هزینه‌های معقول مادی پول پرداخت کند، بلکه بیش از این، به اندازه کافی پول پرداخت کند تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم – حتی افرادی که خیلی دوستشان نداریم- ما مشتاقیم شغلی پیدا کنیم که به ما امکان دهد تحت پوشش دیگران نباشیم که ممکن است عمیقاً از آنها ترس و بی‌اعتمادی داشته باشیم و ما به شغلی امیدواریم که ما را به خوبی شناخته‌شده، معتبر، مهم و شاید مشهور کند، به طوری که دیگر هرگز مجبور نشویم احساس کوچکی و نادیده گرفته‌شدن کنیم. شغل رضایت بخش شغلی است که نگرانی مالی ما را کاهش دهد و باعث شود به استقلال شخصیتی نزدیک شویم.

ما مستعد این هستیم که دائما وحشت‌زده شویم، زیرا بار شکست بسیار قوی‌تر است. یک باد ملایم مخالفت از جانب  عموم ممکن است در مقام امری وحشتناک تجربه شود، اگر کمی کمتر از مبلغ که در سال گذشته به دست آوردیم، بدست آوریم، به عنوان امری شوم انگاشته می‌شود.

بیشتر بخوانید: روتین صبحگاهی؛ ۶ روتین طلایی برای شروع روز کاری

صفحه یوتیوب مدرسه زندگی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.